Nowi mieszkańcy Wydziału Biologii! 15 motyli w paludarium

Od wczoraj w naszym paludarium na I piętrze budynku można podziwiać przepiękne, egzotyczne motyle! Wyhodował je student I roku Biologii I stopnia, Pan Kacper Krajewski.

Reprezentują 5 gatunków, wszystkie pochodzą z Azji, za wyjątkiem Papilo demoleus, który występuje na Bliskim Wschodzie. Warunki w paludarium pozwolą osobnikom przetrwać.

W wypuszczeniu owadów pomogła dr Elżbieta Sontag z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją stronie głównej UG (link poniżej), a także do odwiedzenia tych niezwykłych owadów osobiście!

Artykuł: Link

Fot. M. Jakubowski / Zespół Prasowy UG

Data publikacji: środa, 24. Styczeń 2024 - 18:18; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: środa, 24. Styczeń 2024 - 18:24; osoba wprowadzająca: Anna Król