Wydział Biologii na Dniach Otwartych UG 2024 - relacja

Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego już za nami!

W dniach 12-13 marca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego zaprezentowało się 11 wydziałów naszej Uczelni, a także inne jednostki, takie jak: Biuro Rekrutacji, Erasmus, Indeks, Biblioteka UG, AZS, ACK, Radio MORS, Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej i inne.

Swoją strefę otrzymały również Koła Naukowe, których ilość i różnorodność ponownie nie zawiodła.

Wzorem poprzedniego roku na auli Wydziału Nauk Społecznych odbywały się krótkie wykłady i prezentacje przedstawicieli poszczególnych Wydziałów.

Wydział Biologii reprezentowali:

• dr Wojciech Glac z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka – z wykładem pt. „Jak mózg podejmuje decyzje i czy jest w tym miejsce na wolną wolę?
  • mgr Błażej Bojarski z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii – z wykładem „Paleontologia na Wydziale Biologii UG? TO JEST MOŻLIWE!”

Spośród naszych Kół Naukowych w Dni Otwarte aktywnie zaangażowały się:

• Koło „NADEKSPRESJA” – Studenckie Koło Science-Artowe
  • Koło „KOS” – Studenckie Koło Naukowe Ornitologiczne
  • Koło „MOLEKUŁA” – Studenckie Koło Naukowe Biologii Molekularnej

Słowa uznania należą się również naszym dzielnym doktorantom i studentom, którzy na głównym stoisku Wydziału Biologii z pasją opowiadali o studiowanych przez siebie kierunkach i swoich zainteresowaniach naukowych, a także doradzali licealistom wybór kierunku studiów.

Do zobaczenia za rok!

Fot. A. Król

Data publikacji: czwartek, 14. Marzec 2024 - 13:52; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: czwartek, 14. Marzec 2024 - 14:59; osoba wprowadzająca: Anna Król