Wpływ nowych regulacji na energetykę odnawialną na Pomorzu. Spotkanie z ekspertami 23 maja 2024 r.

Nadchodzi rewolucja w sposobie rozliczania odnawialnych źródeł energii. Wyzwania związane z zieloną transformacją energetyczną mają kluczowe znaczenie dla przyszłości energetycznej Pomorza oraz lokalnej gospodarki i środowiska. Co konkretnie się zmieni? Jakie zmiany czekają właścicieli instalacji fotowoltaicznych? Dlaczego warto inwestować w OZE? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci i pracownicy sektora OZE podczas spotkania "Szanse i zagrożenia dla gospodarki Pomorza w świetle zmian wdrażanych przez Urząd Regulacji Energetyki – nowe Warunki Dotyczące Bilansowania" 23 maja 2024 r. na Uniwersytecie Gdańskim. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Zapraszamy przedstawicieli pomorskich instytucji, firm i samorządów oraz wszystkie osoby zainteresowane przyszłością energetyki na Pomorzu. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie zastanowić się nad tym, jaki będzie wpływ nowych regulacji na rozwój energetyki odnawialnej, w tym fotowoltaiki, magazynów energii oraz spółdzielni energetycznych w naszym regionie. Porozmawiamy o tym, jak te zmiany mogą wpłynąć na lokalną gospodarkę, otwierając nowe możliwości dla zrównoważonego rozwoju i inwestycji w zieloną energię, ale także jakie wyzwania mogą stanąć na drodze do ich realizacji. Nie zabraknie miejsca na wymianę pomysłów i doświadczeń, które mogą przyczynić się do kształtowania bardziej ekologicznej i innowacyjnej przyszłości Pomorza.

Agenda spotkania:

11.00 – 11.30 Przywitanie

• dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego
  • dr Krzysztof Szczepaniak, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego

11.30 – 11.50 Pomorski archipelag wysp energetycznych, w kierunku lokalnego autobilansowania

• Stanisław Szultka, Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
  • Łukasz Dąbrowski, Referat Planowania Energetycznego, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

11.50 – 12.10 Droga do samowystarczalności energetycznej miasta

• Mariusz Sadłowski, Dyrektor Biura Energetyki Urzędu Miejskiego w Gdańsku

12.10 – 12.40 Transformacja energetyczna gospodarki Pomorza w świetle nowych Warunków Dotyczących Bilansowania (WDB)

• dr hab. inż. Bartłomiej Gawin, prof. UG, Uniwersytet Gdański, Wydział Zarządzania

12.40 – 13.10 Wyzwania i zagrożenia dla firm związane z zieloną transformacją