WYKŁADY OTWARTE - Rui Pedrosa z Politecnico de Leiria

Profesor Rui Pedrosa z Politecnico w Leirii wygłosi prelekcje:

“Unveiling Marine Drug Discovery: Exploring Key Success Stories”
“Seaweeds potential: high value biocompounds for biotechnological and therapeutic applications”

Wykłady odbędą się 15 maja 2024 r., godz. 12:00-14:00 w auli C107 w budynku Wydziału Biologii UG. Przewidziana jest przerwa kawowa.

Rui Pedrosa od 2008 roku pełni funkcję Profesora Koordynatora na Uniwersytecie Politechnicznym w Leirii a od 2014 roku Kierownika Badań w jednostce naukowej MARE-Politechnika Leirii. Od 2018 do 2022 roku był Rektorem uniwersytetu, pełniąc jednocześnie funkcję Wiceprezydenta NERLEI. Założył i przewodniczył RUN-EU w latach 2020-2022, a w latach 2014-2018 był Wiceprzewodniczącym ds. Badań i Innowacji na uniwersytecie. Działalność na polu biotechnologii morskiej, farmakologii i biologii komórkowej, przyczyniła się do uzyskania międzynarodowych patentów oraz opublikowania ponad 100 recenzowanych prac. Profesor Pedrosa jest również autorem czterech książek. Aktywnie nadzoruje studentów studiów magisterskich i doktoranckich, będąc kierownikiem licznych projektów krajowych i międzynarodowych.

Gospodarzem spotkania będzie prof. Magdalena Gabig-Cimińska z Wydziału Biologii UG.
Inicjatywa powstała w ramach współpracy Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politecnico de Leiria.

Wykład przeprowadzony będzie w formie hybrydowej.

Link do spotkania:
Wykłady Profesora Rui Pedrosa z Uniwersytetu Politechnicznego w Leirii

Data publikacji: czwartek, 25. Kwiecień 2024 - 12:25; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 25. Kwiecień 2024 - 13:04; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz