Konkurs na stanowisko typu post doc w Katedrze Genetyki Molekularnej Bakterii w ramach projektu NCN OPUS 25

Katedra Genetyki Molekularnej Bakterii ogłasza nabór na stanowisko post doc 
w ramach projektu Narodowego Centrum Nauki OPUS 25 
pt. „System toksyna-antytoksyna Axe-Txe z wielolekoopornej patogennej bakterii Enterococcus faecium: regulacja i wpływ na fizjologię komórki bakteryjnej

 

Treść
Tytuł projektu:
System toksyna-antytoksyna Axe-Txe z wielolekoopornej patogennej bakterii Enterococcus faecium: regulacja i wpływ na fizjologię komórki bakteryjnej

Miejsce realizacji: 
Katedra Genetyki Molekularnej Bakterii, Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański,  ul. Wita Stwosza 59, 80-308, Gdańsk

Kierownik projektu i promotor pracy doktorskiej: 
dr hab. Barbara Kędzierska

Opis zadań:
Osoba zatrudniona na stanowisku post-doc będzie przeprowadzała doświadczenia mające na celu poznanie wpływu białek systemu toksyna-antytoksyna Axe-Txe na fizjologię enterokoków, cechy związane z ich wirulencją oraz patogenezą chorób wywoływanych przez te drobnoustroje. Badania będą przeprowadzane w warunkach in vitro jak i in vivo z zastosowaniem różnorodnych technik biologii molekularnej i mikrobiologii. Post-doc będzie gotowy do wykonywania eksperymentów z zastosowaniem radioizotopów (głównie P32 i P33). Post-doc będzie zobowiązany do uczestniczenia w planowaniu doświadczeń i ich wykonaniu oraz systematycznej analizy otrzymanych wyników i prezentowania ich na spotkaniach zespołu badawczego, a także do pomocy w przygotowaniu manuskryptów.

Wymagania:
•    stopień doktora (nadany przed rozpoczęciem pracy w projekcie) w dziedzinie nauk biologicznych lub pokrewnych
•    udokumentowana znajomość podstawowych technik biologii molekularnej i mikrobiologii
•    bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
•    dorobek naukowy w postaci publikacji z listy JCR, a także komunikatów na konferencjach, szczególnie w dziedzinie biologii molekularnej 
dodatkowym atutem będzie:
•    doświadczenie w stosowaniu technik badawczych związanych z tematyką grantu (m. in. klonowanie genów, mutageneza, oczyszczanie białek, metody blotowe, przygotowanie prób i opracowywanie danych transkryptomicznych lub qRT-PCR, praca z bakteriofagami) 
•    posiadanie nagród lub wyróżnień́ za pracę badawczą lub naukową
•    ukończenie różnego rodzaju szkoleń z zakresu technik molekularnych
•    uczestnictwo w stażach krajowych i zagranicznych
Kandydat powinien cechować́ się̨ silną motywacją do pracy naukowej, komunikatywnością̨, kreatywnością̨, skrupulatnością w prowadzeniu badań oraz umiejętnością pracy samodzielnej i zespołowej. 

Warunki zatrudnienia:
•    termin rozpoczęcia pracy w projekcie: nie wcześniej niż 01.10.2024 r. 
•    wynagrodzenie: 140.000 zł/rok brutto brutto
•    zatrudnienie na okres 3 lat. Kontrakt z 6 miesięcznym okresem próbnym
•    oczekuje się, że w okresie zatrudnienia w grancie post-doc nie będzie podejmował innej pracy

Zgłoszenia kandydatów powinny zawierać:
•    podanie wraz z listem motywacyjnym
•    CV uwzględniające ww. oczekiwania
•    opinię dwóch osób posiadających co najmniej stopień doktora, w tym opinia bezpośredniego opiekuna/promotora rozprawy doktorskiej
•    kopię dyplomu doktorskiego lub oświadczenie promotora o wyznaczonym terminie obrony doktorskiej 
•    streszczenie pracy doktorskiej
•    wykaz technik badawczych stosowanych przez aplikanta
•    podpisane oświadczenie RODO następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Uniwersytet Gdański moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego postępowania rekrutacyjnego na stanowisko doktorant-stypendysta oraz w kolejnych naborach kandydatów na stanowiska Uniwersytetu Gdańskiego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany o możliwości wycofania zgody w dowolnym momencie oraz, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.”
Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną; wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na dodatkową rozmowę kwalifikacyjną (możliwość formy zdalnej). Ogłoszeniodawca zastrzega sobie prawo do odpowiedzi jedynie na wybrane oferty. Konkurs może zostać zamknięty bez wyłonienia kandydata.

Ocena kompetencji i dorobku kandydatów zostanie przeprowadzona zgodnie z zasadami opisanymi w REGULAMINIE PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NAUKOWYCH W PROJEKTACH BADAWCZYCH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM NAUKI, wprowadzonym uchwałą Rady NCN 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.

Dodatkowe informacje: Zgodnie z wymogami NCN przyjęta może zostać tylko osoba, która uzyskała stopień naukowy doktora nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie. Okres ten może być przedłużony o czas przebywania w tym okresie na długoterminowych (powyżej 90 dni) udokumentowanych zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych w związku z niezdolnością do pracy. Dodatkowo do tego okresu można doliczyć liczbę miesięcy przebywania na urlopach związanych z opieką i wychowaniem dzieci udzielanych na zasadach określonych w Kodeksie pracy, a w przypadku kobiet –18 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko, jeżeli taki sposób wskazania przerw w karierze naukowej jest bardziej korzystny.
Zgodnie z wymogami NCN przyjęta może zostać tylko osoba, która uzyskała stopień naukowy doktora w podmiocie innym niż Uniwersytet Gdański.

Termin składania ofert: 30 września 2024 r.
 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 5. Wrzesień 2024 - 13:17; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 5. Wrzesień 2024 - 13:17; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz