Konkurs na stanowisko typu Doktorant stypendysta w Katedrze Biologii Molekularnej

Katedra Biologii Molekularnej ogłasza konkurs na stanowisko typu Doktorant/stypendysta

w ramach projektu NCN Sonata 19 NZ2,
pt. „Regulacja metabolizmu Shiga-toksycznych bakterii Escherichia coli przez małe niekodujące cząsteczki RNA, fagowego pochodzenia”

Wymagania:
•    Tytuł magistra biologii lub kierunków pokrewnych.
•    Znajomość podstawowych technik biologii molekularnej i mikrobiologii.
•    Umiejętność pracy z bakteriofagami.
•    Dorobek naukowy w postaci publikacji lub komunikatów na konferencjach.
•    Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
•    Mile widziane doświadczenie badawcze w tematyce małych niekodujących cząsteczek RNA funkcjonujących w organizmach prokariotycznych.
•    Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w realizacji projektów badawczych jako kierownik lub wykonawca.
•    Umiejętność pracy w zespole oraz silna motywacja do pracy badawczej.

Opis zadań:
•    Realizacja zadań mających na celu określenie roli nowo zidentyfikowanych  cząsteczek typu mikroRNA pochodzenia fagowego w przeprogramowywaniu metabolizmu komórek Escherichia coli, zainfekowanych bakteriofagiem Φ24B, należącym do grupy wirusów przenoszących geny toksyn Shiga.
•    Przeprowadzenie analiz, które pozwolą zidentyfikować szlaki metaboliczne bakterii E. coli regulowane przez małe cząsteczki RNA pochodzenia fagowego oraz scharakteryzować główne transkrypty ich docelowego działania.
•    Uczestnictwo w planowaniu i prowadzeniu doświadczeń, analizie wyników oraz przygotowywaniu manuskryptów publikacji.

Typ konkursu NCN: Sonata – NZ2
Termin składania ofert: 27 września 2024 r.
Forma składania ofert: poczta e-mail lub osobiście

Warunki zatrudnienia: Stypendium w wysokości 3500,00 zł brutto miesięcznie przez okres 12 miesięcy.
Okres realizacji: 01.10.2024 – 30.09.2025
Dodatkowe informacje: wymagane dokumenty:

•    CV wraz z wykazem dorobku naukowego
•    Spis poznanych technik badawczych i oprogramowania (opcjonalnie: dokumenty potwierdzające wykazane umiejętności)
•    Dokument potwierdzający status doktoranta w Szkole Doktorskiej.
•    Podpisane oświadczenie RODO następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Uniwersytet Gdański moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego postępowania rekrutacyjnego na stanowisko doktorant-stypendysta oraz w kolejnych naborach kandydatów na stanowiska Uniwersytetu Gdańskiego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany o możliwości wycofania zgody w dowolnym momencie oraz, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.”

należy składać na adres: Katedra Biologii Molekularnej (pok. A141), Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański, ul. Wita Stwosza 59, 80-308 Gdańsk, lub elektronicznie na adres: sylwia.bloch@ug.edu.pl

Ocena kompetencji i dorobku kandydatów zostanie przeprowadzona zgodnie z zasadami opisanymi w REGULAMINIE PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NAUKOWYCH W PROJEKTACH BADAWCZYCH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM NAUKI, wprowadzonym uchwałą Rady NCN 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.

Konkurs może zostać zamknięty bez wyłonienia kandydata.

Ewentualne zapytania należy wysyłać na adres: sylwia.bloch@ug.edu.pl

Data publikacji: środa, 18. Wrzesień 2024 - 13:58; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 18. Wrzesień 2024 - 13:58; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz