Dni Mózgu w Trójmieście 2022 – podsumowanie

Od 14 do 20 marca 2022 roku odbywała się kolejna edycja Dni Mózgu w Trójmieście na Uniwersytecie Gdańskim, organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week). Dla zainteresowanych mózgiem dzieci, młodzieży i dorosłych przeprowadziliśmy ponad 100 wykładów, warsztatów, gier i konkursów.

W wykładach, które odbywały się przez cały tydzień w formie webinarów wzięło udział łącznie blisko 4000 osób nie tylko z Trójmiasta, ale z całej Polski. Dodatkowo na warsztaty rezerwowane rozdysponowaliśmy ponad 600 wejściówek, a w ogólnodostępnych warsztatach stoiskowych, odbywających się zarówno na Wydziale Biologii UG (w piątek 18 marca), jak w Domu Zdrojowym Hevelianum w Gdańsku Brzeźnie (w sobotę 19 marca) wzięło udział łącznie ponad 1000 osób.

Dzięki grantowi Fundacji Dana i Federation of European Neuroscience Societies (FENS) podczas tegorocznych Dni Mózgu można było sprawdzić się w grze miejskiej pt. „Dokąd wiodą drogi nerwowe?”, rozgrywanej w aplikacji mobilnej. Gra jest wciąż dostępna, a punkt startowy gry znajduje się w budynku Wydziału Biologii.

Tegoroczne Dni Mózgu odbywały się we współpracy z Centrum Nauki Hevelianum w Gdańsku, a bogaty program obchodów światowego tygodnia mózgu w Trójmieście możliwy był dzięki zaangażowaniu pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Gdańskiego, w tym Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka, Studenckiego Koła Naukowego Homunculus, Studenckiego Koła Kryminologów oraz Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Partnerami akcji było Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Laboratorium Elektrofizjologii Mózgu i Umysłu Politechniki Gdańskiej oraz Fundacja Dbam o Mój Zasięg.

Fot. Wojciech Glac

Data publikacji: poniedziałek, 28. Marzec 2022 - 12:36; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Marzec 2022 - 12:48; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz