Festyn Przyrodniczo-Ekologiczny „Chojnice dla Ziemi” – relacja

W sobotę 11 czerwca 2022 roku w Parku Tysiąclecia w Chojnicach odbył się Festyn Przyrodniczo-Ekologiczny „Chojnice dla Ziemi”, w którym na zaproszenie inicjatora i organizatora imprezy, Pana Jacka Hałuszkiewicza wzięły udział dwa Studenckie Koła Naukowe Wydziału Biologii: Koło Ekologów Roślin „Littorella” oraz Koło Ornitologiczne „KOS”
Nasze wydziałowe stoisko z atrakcjami i gadżetami dla dużych i małych cieszyło się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających – nie było chwili na oddech. Chojniczanie mieli możliwość nauczyć się rozpoznawania ptaków, roślin, ziół, a także zobaczyć żywe rośliny mięsożerne, które prezentowali studenci z Koła „Littorella”. Naukę poprzez zabawę uprzyjemniała słoneczna pogoda oraz prawdziwie wakacyjna atmosfera pikniku. 
W Festynie wzięło udział ponad 150 firm i instytucji, z czego 35 związanych z przyrodą i jej ochroną. W programie festynu były m.in.: wystawa „Polskie Parki Narodowe”, prezentacje nowości technologicznych dotyczących zielonej energii, nowoczesnego budownictwa i motoryzacji, strefa zabaw dla dzieci, wystawy przyrodnicze i tematyczne, konkursy i pokazy, profilaktyka zdrowia, kiermasz kwiatowy, kiermasz różności, gry terenowe, zwierzęta (alpaki, gołębie, papugi, psy, koty i inne), a na stoisku Alarmu dla Klimatu częstowano egzotycznym sokiem z pokrzywy, mango i limonki.
 

Fot. Anna Król
Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, Czerwiec 15, 2022 - 13:45; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, Czerwiec 15, 2022 - 13:52; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz