Wydział Biologii UG na czwartym miejscu Rankingu Kierunków Studiów "Perspektywy 2022"

Z przyjemnością informujemy, że w Rankingu Kierunków Studiów na rok 2022 organizowanym przez miesięcznik "Perspektywy" nasz Wydział znalazł się na wysokim czwartym miejscu, ex aequo z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Przed nami znalazł się Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (miejsce 1), Uniwersytet Warszawski (miejsce 2) oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (miejsce 3). Wyprzedziliśmy natomiast takie uczelnie jak: Uniwersytet Wrocławski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i inne.

Ranking Kierunków Studiów to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. W rankingu 2022 „Perspektywy” oceniły 73 grupy kierunków studiów (dwa więcej niż przed rokiem) w 9. dziedzinach obejmujących nauki: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, medyczne i o zdrowiu, a także rolnicze, leśne i weterynaryjne (nie oceniano kierunków artystycznych).

Ranking dostępny jest na stronie:
https://2022.ranking.perspektywy.pl/2022/ranking/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-przyrodnicze/biologia
 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 22. Czerwiec 2022 - 10:53; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 22. Czerwiec 2022 - 10:53; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz