Historyczne wakacje z CASiD

Szanowni studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego,

serdecznie zapraszamy do udziału w jednodniowych, sobotnich wycieczkach z cyklu „Historyczne wakacje z CASiD”, organizowanych przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej we współpracy z Parlamentem Studentów UG, Radą Samorządu Studentów Wydziału Historycznego UG i redakcją „Gazety Uniwersyteckiej”.

Celem tego projektu jest promocja wiedzy historycznej w sposób nie tylko przystępny, ale wręcz widowiskowy, oraz integracja członków społeczności akademickiej UG w trakcie całodziennych wycieczek.
Rekonstrukcje wydarzeń historycznych sprzed stuleci, takich jak bitwa pod Grunwaldem i oblężenie Malborka z roku 1410, polsko-szwedzka Bitwa Dwóch Wazów pod Gniewem z roku 1626, czy Festiwal Mitologii Słowiańskiej w Owidzu koło Starogardu Gdańskiego, gdzie znajduje się rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodu, od lat przyciągają tłumy miłośników historii. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do jak najszerszego rozpropagowania tej formy poznawania i przeżywania historii również wśród członków społeczności naszej uczelni.

Wyjazdy będą realizowane autokarami lub busami, w zależności od liczby chętnych. Transport dla uczestników wyjazdów jest bezpłatny. Bezpłatny będzie również udział w wydarzeniach, będących celem wycieczek, a także, w miarę możliwości, zwiedzanie muzeów, natomiast wyżywienie każdy z uczestników musi sobie zapewnić we własnym zakresie.
Szczegóły dotyczące poszczególnych wyjazdów, takie jak zapisy, miejsca i godziny wyjazdu oraz powrotu, będą podawane każdorazowo z odpowiednim wyprzedzeniem na stronie internetowej CASiD oraz na Facebooku i stronach internetowych naszych partnerów.

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące pierwszego wyjazdu.

Wycieczka I – Grunwald (inscenizacja bitwy pod Grunwaldem) – 16 lipca 2022
W wycieczce mogą wziąć udział studenci, doktoranci i pracownicy UG.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane do udziału w wyjeździe otrzymają potwierdzenie w wiadomości e-mail.
Wyjazd o godzinie 8:00 z parkingu przy ulicy Wita Stwosza 58 w Gdańsku (obok budynku, w którym znajdują się m.in. Instytut Logopedii UG i biuro Parlamentu Studentów UG). Powrót tego samego dnia w godzinach wieczornych. Szczegółowy program wyjazdu może ulegać zmianom z przyczyn niezależnych od organizatorów.

Zgłoszenia do udziału w wycieczce
Wszystkich chętnych do udziału w wycieczce prosimy o wysłanie mailem swojego zgłoszenia zawierającego imię i nazwisko, kontaktowy adres e-mail oraz informację czy zgłaszana osoba jest studentem, doktorantem czy pracownikiem UG.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 12 lipca br.
Adres e-maila, na który należy wysłać zgłoszenie: rada.samorzadu.wh@wp.pl
Wysłanie maila będzie oznaczało wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych na stronie internetowej Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG (https://casid.ug.edu.pl/2022/07/06/historyczne-wakacje-z-casid/).

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 6. Lipiec 2022 - 12:32; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: środa, 6. Lipiec 2022 - 12:40; osoba wprowadzająca: Anna Król