Warsztaty

Cenimy sobie zaangażowanie młodych ludzi w rozwój i naukę. Dlatego jeśli mamy takie możliwości, to staramy się pokazać nieco ze świata mikrobiologii poprzez organizację warsztatów dla uczniów. Tym razem III klasa z X LO w Gdańsku miała możliwość zobaczyć, jak to jest założyć fartuch, wysiać bakterie, poznać czym jest eza i co to znaczy jałowa praca.

Uczniowie przyszli do nas 01-02.06.2026 r. Dwa dni warsztatów pozwalają na obejrzenie swoich wyników z dnia poprzedniego. Nie obyło się bez części teoretycznej. Pierwszego dnia dr Aleksandra Kocot opowiedziała o pożywkach, zasadach jałowej pracy i przybliżyła role niektórych bakterii. Następnie dr Olesia Werbowy opowiedziała o koniugacji. Drugiego dnia z kolei mgr Karolina Ciemińska przybliżyła temat budowy ściany komórkowej bakterii, po czym dr hab. Magdalena Płotka, Prof. UG opowiedziała o lekooporności bakterii i bakteriofagach.

Nie obyło się także bez zwiedzania Katedry Mikrobiologii oraz Wydziału Biologii. Uczniowie byli zachwyceni wystawami, jakie mogli ujrzeć w całym budynku.

Fot. Karolina Ciemińska

Warsztaty

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 10. Czerwiec 2026 - 09:47; osoba wprowadzająca: Sebastian Dorawa Ostatnia zmiana: środa, 10. Czerwiec 2026 - 09:53; osoba wprowadzająca: Sebastian Dorawa