Trzecia Noc Biologów już za nami!

Już po raz trzeci Wydział Biologii przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. W piątek, 10 stycznia, prawie półtora tysiąca osób odwiedziło nasz nowy budynek aby wziąć udział w imprezach popularno-naukowych. Podobnie jak w ubiegłych latach, do Nocy włączył się Miejski Ogród Zoologiczny "Wybrzeża" oraz Akwarium Gdyńskie MIR-PIB. Mieszkańcy Trójmiasta i okolic podglądali nocne życie mieszkańców ZOO i Akwarium oraz zwiedzali nie oglądane na co dzień zakamarki .
Tegoroczną Noc Biologów zorganizowało 26 ośrodków naukowych w kraju. Jednak ogromnym i jednocześnie bardzo miłym zaskoczeniem była mobilizacja naszego Wydziału Biologii. Na ten wyjątkowy wieczór 172 studentów, doktorantów i pracowników przygotowało 40 biologicznych tematów prezentowanych na 83 imprezach. W 42 punktach budynku Wydziału odbywały się warsztaty, pokazy, gry dydaktyczne, quizy, zajęcia plastyczne i wykłady. Uczestnicy oglądali, testowali, wykonywali doświadczenia i sami byli im poddawani. W pomieszczeniach Katedr poznawali pracę naukowców, odkrywali tajemnice budowy własnego ciała, przeprowadzali eksperymenty, oglądali hodowle i głaskali osobliwe stworzenia. Organizatorzy poszczególnych imprez z pasją opowiadali o swoich badaniach i swoistych podopiecznych, nawet jeśli były to kolonie bakterii.
Miło było oglądać dzieci, młodzież oraz dorosłych, którzy mimo późnej pory i niesprzyjającej pogody postanowili ten wieczór spędzić z nami.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Noc Biologów 2014
fot. Piotr Rutkowski

Więcej zdjęć w Galerii

Relacje z Nocy Biologów:

Radio Gdańsk - Pan Redaktor Włodek Raszkiewicz:

reportaż Agencji Kosycarz Foto Press:

Data publikacji: poniedziałek, 10. Marzec 2014 - 23:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski