Wydział Biologii UG uroczyście rozpoczął rok akademicki 2014/2015

W dniu 3 października br. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się inauguracja roku akademickiego 2014/2015.

Po wystąpieniu Dziekana Wydziału Biologii, Pana prof. dra hab. Dariusza L. Szlachetko, zabrali głos Prorektor ds. Nauki UG, Pan prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn oraz Przewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Biologii - Pani Martyna Jankowska-Jarek.

Wręczono dyplomy habilitacyjne i doktorskie.

Najlepsi absolwenci Wydziału odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Immatrykulacji studentów pierwszego roku studiów I i II stopnia dokonała Pani dr Beata Michno - Prodziekan ds. Studiów I Stopnia.

Wielu pracowników Wydziału zostało uhonorowanych nagrodami JM Rektora UG.

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje!

Lista wyróżnionych w załączniku.

Wykład inauguracyjny pt. "Efekt obserwatora - fenomeny komunikacji zwierząt (włączając człowieka)" wygłosił Pan prof. dr hab. Tomasz S. Osiejuk z Zakładu Ekologii Behawioralnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem "Gaudeamus Igitur" przez Chór Uniwersytetu Gdańskiego.

Miło nam również poinformować, że podczas Uczelnianej Inauguracji roku akademickiego 2014/2015, studenci pierwszego roku, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w czasie tegorocznej rekrutacji zostali uhonorowani nagrodami Banku Zachodniego WBK w ramach programu "Santander Universidades", wspierającego kształcenie i badania naukowe.

Za najlepsze wyniki w czasie rekrutacji na trzeci stopień studiów nagrodę otrzymała – Pani mgr Anna Kośmicka (studia doktoranckie z Biologii, Ekologii i Mikrobiologii na Wydziale Biologii UG).

Serdecznie gratulujemy!

fot. Tomasz Kretowicz

Więcej zdjęć w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 6. Październik 2014 - 09:35; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. Październik 2014 - 09:51; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz