Powstaje Klub Absolwentów i Sympatyków Wydziału Biologii UG

W dniu 4 października odbyło się spotkanie grupy założycielskiej Klubu Absolwentów i Sympatyków naszego Wydziału. W spotkaniu uczestniczyły 34 osoby reprezentujące różne roczniki absolwentów - od 1973 do 2014 roku. Wśród absolwentów byli również przedstawiciele obecnych władz Wydziału - Pana Dziekan, prof. Dariusz L. Szlachetko, oraz Pani Prodziekan, dr Beata Michno. Nie zabrakło sympatyków, chociażby w osobie Prodziekana, Pana prof. Marka Ziętary oraz Pana dr Romana Synaka, który  desygnowany wcześniej przez  Dziekana gromadził dane o absolwentach i prowadził z nimi ożywioną korespondencję.

Pan Dziekan przedstawił informacje o początkach biologii na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Biologii i Nauk o Ziemi) oraz o obecnej działalności Wydziału Biologii. Spotkanie miało charakter roboczy. Zebrani zastanawiali się nad formułą działania Klubu. Poparto ideę i zadeklarowano pomoc w zorganizowaniu zjazdu absolwentów w 2015 roku, w ramach obchodów 45. lat biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Pełnienia funkcji Sekretarza Klubu podjęła się najmłodsza absolwentka, Pani mgr Ewelina Kurowska, obecnie doktorantka w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka.

Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz zwiedzanie nowoczesnej siedziby Wydziału.

fot. Piotr Rutkowski

Data publikacji: środa, 8. Październik 2014 - 12:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 8. Październik 2014 - 12:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz