Kolejna edycja programów edukacyjnych Wydziału Biologii UG

Miło nam poinformować o rozpoczęciu szóstej edycji programu "Zaproś naukowca do szkoły" oraz piątej edycji programu "Poznaj pracę biologa". Programy, mające na celu promowanie wiedzy biologicznej, adresowane są do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych woj. pomorskiego.

W dniu 20 października pierwsze wykłady zaprezentowali:

·         Pani dr Beata Michno (Katedra Ekologii i Zoologii Kręgowców)

w I ALO w Gdyni - "Dzikie życie w mieście czyli zwierzęta synantropijne"

·         Pan dr Wojciech Pokora (Katedra Fizjologii i Biotechnologii Roślin) w XIV LO w Gdyni - "Rośliny modyfikowane genetycznie – jak to się robi?"

W tym samym dniu, w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej odbyły się pierwsze warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie III LO w Gdańsku. Zajęcia przeprowadziły:

·         Pani dr hab. Magdalena Narajczyk - "Świat wirusów, bakterii i komórek ludzkich w mikroskopie elektronowym"

Pani mgr Dorota Łuszczek - "Mikroświat w makrowymiarze"

Data publikacji: poniedziałek, 27. Październik 2014 - 10:03; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Październik 2014 - 10:03; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz