Projekt dr Ireny Majkutewicz wpisany do amerykańskiej bazy International Alzheimer’s Disease Research Portfolio

Projekty podejmujące badania nad chorobą Alzheimera finansowane przez Narodowe Centrum Nauki zostały wpisane do międzynarodowej bazy International Alzheimer’s Disease Research Portfolio (IADRP).  Baza ta, powstała w 2010 r. w wyniku współpracy amerykańskich organizacji – National Institute of Aging oraz Alzheimer’s Association, gromadzi informacje o projektach badawczych ze wspomnianego obszaru, finansowanych przez publiczne i prywatne organizacje z całego świata. Inicjatywa ta umożliwi naukowcom oraz instytucjom wspierającym badania nad chorobą Alzheimera podjęcie współpracy oraz koordynację działań mających na celu rozwinięcie dotychczasowej wiedzy na temat tej choroby.

Miło nam poinformować, że w bazie IADRP znalazł się projekt pt. "Wpływ fumaranu dimetylu na pamięć przestrzenną, ośrodkowe procesy zapalne, neurodegeneracyjne oraz neurogenezę w szczurzym modelu choroby Alzheimera", ktorego kierownikiem jest Pani dr Irena Majkutewicz z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii UG.

Data publikacji: czwartek, 6. Listopad 2014 - 10:21; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 6. Listopad 2014 - 10:22; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz