Pomagaliśmy Wydziałowi Matematyki, Fizyki i Informatyki UG

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG organizuje raz w miesiącu wykłady i warsztaty "Zobaczyć, poznać, zrozumieć", których uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6. Podczas zajęć prezentowane są różne dziedziny nauki - fizyka, chemia, informatyka, matematyka i astronomia. Na prośbę sasiadującego z nami Wydziału MFiI podjęliśmy współpracę polegającą na właczeniu nauk biologicznych do tematyki zajęć.

Na apel skierowany do Studenckich Kół Naukowych naszego Wydziału odpowiedziała Pani Julita Kuśnierz, Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Biochemicznego, która w dniu 15 listopada zaprezentowała wykład pt. "Tajemniczy świat bakterii"

Poniżej wrażenia Pani Julity z przeprowadzonego wykładu.

Na wykład pt. "Tajemniczy świat bakterii" zaproszone zostały dzieci z różnych trójmiejskich szkół, w wieku 10-13 lat. Pomimo wcześniej przygotowanego scenariusza, akcja potoczyła się zupełnie inaczej :)

Miała to być zwykła opowieść o tym, jakie bakterie żyją w organizmie człowieka, czy wszystkie mikroorganizmy są dla nas groźne i jak działają antybiotyki, a przerodziła się ona w niezwykle ożywioną dyskusję z młodymi geniuszami nauki. Przy każdym slajdzie dzieci miały mnóstwo pytań z różnych dziedzin życia powiązanych z tematem mikroświata. Byłam oczarowana pomysłowością uczniów, ich dociekliwymi umysłami i błyskotliwością. Nawet po zakończeniu wykładu nie chcieli mnie wypuścić, dopóki nie rozwiałam wszystkich dręczących ich wątpliwości!

Mam nadzieję, że w przyszłości dostąpię jeszcze tego zaszczytu i spotkam się z nimi ponownie :)

W organizacji i przebiegu wykładu pomagali mi: Pan dr inż. Jacek Gulgowski z Instytutu Matematyki UG - współorganizator imprezy - oraz Pan Adam Bartusz - student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku - nieoceniona pomoc techniczna związana z nagłośnieniem i projekcją wykładu.

Zachęcamy pozostałe koła naukowe do włączania się w akcje promujące nasz Wydział!

fot. Paweł Winiarski

Data publikacji: środa, 19. Listopad 2014 - 09:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 3. Grudzień 2014 - 17:45; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz