Wykład Marty Zakrzewskiej na Wojewódzkim Turnieju Ekologicznym

W dniu 06 grudnia odbył się XXXV Wojewódzki Turniej Ekologiczny zorganizowany przez Zarząd Okręgu Gdańskiego Ligi Ochrony Przyrody. W konkursie wzięło udział 44 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Na zaproszenie organizatorów Pani mgr Marta Zakrzewska doktorantka w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii Wydziału Biologii UG zaprezentowała wykład pt. "Zbrodnie przeciw naturze" obejmujący następujące zagadnienia:

1. Przyczyny wymierania gatunków - ocena zagrożenia.
  2. Przestępstwa przeciwko gatunkom zagrożonym.
  3. Konwencja Waszyngtońska (CITES) - definicja, podstawowe regulacje.
  4. Międzynarodowy handel gatunkami zagrożonymi.
  5. Analiza przemytu okazów CITES na teren Polski na podstawie raportów Izby Celnej w Gdyni.

Więcej informacji http://www.lop.gda.pl/index.php/28-inne/konkursy/565-wyniki-xxxv-wojewodzkiego-turnieju-wiedzy-ekologicznej-2014

fot. Sylwia Kolmetz

Data publikacji: poniedziałek, 15. Grudzień 2014 - 14:36; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 16. Grudzień 2014 - 08:16; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz