Ach, co to była za Noc!

Już po raz czwarty Wydział Biologii przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Pomimo przejmującego wiatru i dokuczliwego deszczu, 9 stycznia blisko półtora tysiąca osób odwiedziło Wydział Biologii aby spędzić piątkowy wieczór z pasjonatami fascynującej nauki o życiu jaką jest biologia. Podobnie jak w ubiegłych latach, do Nocy włączył się Miejski Ogród Zoologiczny "Wybrzeża". Mieszkańcy Trójmiasta i okolic podglądali nocne życie mieszkańców ZOO oraz zwiedzali nie oglądane na co dzień zakamarki .

Tegoroczną Noc Biologów zorganizowały 24 ośrodki naukowe. W tym roku nasi biolodzy znów pobili rekord - na ten wyjątkowy wieczór 245 studentów, doktorantów i pracowników przygotowało ponad 50 biologicznych tematów, które przedstawili na 102 imprezach. W 52 punktach budynku Wydziału Biologii odbywały się warsztaty, pokazy, gry dydaktyczne, quizy, zajęcia plastyczne i wykłady. Uczestnicy oglądali, testowali, wykonywali doświadczenia i sami byli im poddawani. W pomieszczeniach Katedr poznawali pracę naukowców, odkrywali tajemnice budowy własnego ciała, przeprowadzali eksperymenty, prowadzili dochodzenie, oglądali hodowle i głaskali osobliwe stworzenia. Organizatorzy poszczególnych imprez z pasją opowiadali o swoich badaniach i swoistych podopiecznych.

Miło było oglądać dzieci, młodzież oraz dorosłych, którzy mimo późnej pory i niesprzyjającej pogody postanowili ten wieczór spędzić z nami.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

fot. Piotr Rutkowski, Marek Ziętara

Data publikacji: poniedziałek, 19. Styczeń 2015 - 08:27; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 20. Styczeń 2015 - 09:20; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz