Nowatorska metoda identyfikacji mikroorganizmów - sukces prof. Grzegorza Węgrzyna i dr Bożeny Nejman-Faleńczyk

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. "By zwalczyć wroga, trzeba go najpierw poznać", który ukazał się w Dzienniku Gazeta Prawna w dniu 13.02.2015.

W artykule opisano wynalazek dwojga naukowców z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG - prof. dr hab. Grzegorza Węgrzyna, kierownika Katedry, oraz dr Bożeny Nejman-Faleńczyk. Opracowany test diagnostyczny służy do szybkiej identyfikacji mikroorganizmów chorobotwórczych. Jego olbrzymią zaletą jest skrócenie czasu wizualizacji namnożonego DNA z kilku godzin do kilkudziesięciu minut. W Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego trwają prace nad wdrożeniem tej metody do produkcji seryjnej.  Nowy test znacznie ułatwi diagnozowanie i zwalczanie chorób.

Artykuł w pliku PDF

Data publikacji: wtorek, 17. luty 2015 - 10:45; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 17. luty 2015 - 10:45; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz