"EXPLANTATUS" - nowe Studenckie Koło Naukowe na Wydziale Biologii UG

Miło nam poinformować, że na naszym Wydziale powstało dziewiąte Studenckie Koło Naukowe. SKN Embriologów i Biotechnologów "EXPLANTATUS" działa przy Katedrze Cytologii i Embriologii Roślin. Przewodniczącą jest Pani Agata Wilk, a opiekę naukową nad kołem sprawują Panie: dr Joanna Rojek i dr Małgorzata Kapusta.

Dzień Otwarty SKN "EXPLANTATUS'

W dniu 25 lutego br. (środa), o godz. 15.30, w sali B/103 (Katedra Cytologii i Embriologii Roślin) koło serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych empirycznym badaniem procesów prowadzących do powstania nowego organizmu roślinnego, z wykorzystaniem techniki in vitro.

"EXPLANTATUS" zrzesza studentów zainteresowanych roślinnymi kulturami in vitro. Działalność koła obejmuje:

1.      Tworzenie kolekcji roślin in vitro:

·         zakładanie i prowadzenie kultur in vitro różnych gatunków roślin, w tym roślin leczniczych, rolniczo-przemysłowych, rzadkich lub zagrożonych wyginięciem;

·         hodowlę roślin mięsożernych w warunkach in vitro;

·         mikrorozmnażanie storczyków i roślin związanych z środowiskiem wodnym.

2.      Prowadzenie własnych projektów badawczych  z zakresu embriologii eksperymentalnej i biotechnologii roślin (wykorzystanie techniki in vitro oraz analizy mikroskopowej i komputerowej).

3.      Czynny udział w różnych przedsięwzięciach promujących naukę.

Życzymy owocnej działalności i wielu sukcesów w realizacji ciekawych projektów!

W załączeniu plakat

Data publikacji: poniedziałek, 23. luty 2015 - 08:03; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 27. luty 2015 - 08:41; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz