II Ogólnopolska Konferencja Dydaktyków Szkół Wyższych Wydziałów Przyrodniczych

Pracownia Dydaktyki Biologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

zaprasza do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Dydaktyków Szkół Wyższych Wydziałów Przyrodniczych pt. O kontynuacji kształcenia szkolnego na uczelniach wyższych – od tradycji do innowacyjności.

Celem konferencji jest pogłębienie zainteresowania dydaktyków szkół wyższych problematyką nowoczesnej transformacji wiedzy w tworzeniu ciągłości edukacji w Polsce. Intencją jest również poddanie dyskusji treści nauczania na etapie szkolnym oraz ich spójność z obecnym stanem wiedzy w danej dziedzinie. Problematyka konferencji dotyczy również metod nauczania stosowanych w kształceniu przyrodniczym na każdym etapie edukacyjnym. Wymiana poglądów i doświadczeń, a także przedstawienie wyników badań umożliwi uczestnikom nawiązanie współpracy.

Organizatorzy zapraszają doktorantów i pracowników naukowych Wydziałów Przyrodniczych i Pedagogicznych, a w szczególności tych, którzy uczestniczą w procesie kształcenia metodycznego przyszłych nauczycieli.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Biologii UW w dniach 18-19 czerwca br.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 kwietnia br.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku oraz na stronie internetowej Pracowni Dydaktyki Biologii UW. http://www.biol.uw.edu.pl/pdb/wp/?page_id=25

Data publikacji: środa, 1. Kwiecień 2015 - 09:22; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 1. Kwiecień 2015 - 09:22; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz