Zarejestruj się jako dawca szpiku - DWA WYMAZY & DO BAZY

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji „DWA WYMAZY & DO BAZY”, która odbywać się będzie na terenie Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 5-6 maja 2015 r.

„DWA WYMAZY & DO BAZY” – to projekt rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych odbywający się w każdym semestrze roku akademickiego na uczelniach w całej Polsce.  To już 5 raz kiedy to DKMS Polska wspólnie ze studentami zorganizują ogólnopolską akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych. Dotychczasowe akcje skutkowały w pozyskaniu aż 55 000 potencjalnych dawców z czego 70 z nich zostało realnymi dawcami.

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą się bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców. Cały proces trwa zaledwie chwilę i polega na krótkim wywiadzie medycznym, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz na pobraniu wymazu z błony śluzowej na wewnętrznej stronie policzka.

Gdzie się zarejestrować?

Wydział Prawa i Administracji, Hol główny

5 maj, godzina 11-18

Wydział Nauk Społecznych, Hol główny