"Pogromca mikrobów" na Wydziale Biologii UG

Miło nam poinformować o otwarciu nowej, stałej wystawy pt. "Pogromca mikrobów". Wystawa powstała celem przypomnienia i uczczenia wielkości zasług Rudolfa Weigla, mikrobiologa, parazytologa, immunologa i filozofa, profesora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, twórcy jedynej skutecznej szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu, która uratowała miliony ludzkich istnień.

Głównym organizatorem wystawy jest Pani prof. PAN, dr hab. Alicja Węgrzyn.

Wystawa została otwarta 05 października br., w dniu uroczystości Wydziałowej Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy, która znalazła swoje miejsce w Zaułku Weiglaskrzydło A, I piętro.

Godziny otwarcia: pon. - nd., 08.00 - 20.00

Wstęp wolny!

fot. Tomasz Kretowicz

Data publikacji: środa, 7. Październik 2015 - 09:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 7. Październik 2015 - 10:18; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz