Program "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" - nabór wniosków

Do 14 października br. można składać wnioski o finansowanie projektów w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. "Uniwersytet Młodego Odkrywcy". W pilotażowej edycji jeden grant może sięgnąć 40 tys. zł.

Program ma popularyzować naukę, badania naukowe i ich zastosowania wśród dzieci i młodzieży od 6 do 16 roku życia.

W każdym dofinansowanym w programie projekcie weźmie udział co najmniej  70-ciu uczestników. Cykliczne zajęcia edukacyjne będą prowadzone przez pracowników naukowych i specjalistów z określonej dziedziny. Dzieci od 6 do 16 lat będą uczestniczyć w specjalnie przygotowanych zajęciach, których większość prowadzona będzie na uczelniach lub w instytutach badawczych.

Pierwsza grupa 40 beneficjentów zostanie wyłoniona już w 2016 roku, a finansowanie rozpocznie się w 2017 r. Maksymalna wysokość grantu dla pojedynczego projektu - w pilotażowej edycji programu - wyniesie 40 tys. zł. Budżet całej pierwszej edycji sięgnie maksymalnie 1,6 mln zł. W drugiej edycji planowane jest zwiększenie budżetu do 5 mln zł. Jeden grant będzie mógł wynieść do 70 tys. zł.

Więcej informacji: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/rusza-uniwersytet-mlodego-odkrywcy.html

Data publikacji: poniedziałek, 5. Wrzesień 2016 - 09:46; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 9. Wrzesień 2016 - 09:46; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz