Księga Pamiątkowa Wydziału

Z radością informujemy, że właśnie ukazała się trzecia już Księga Pamiątkowa naszego Wydziału, zatytułowana „50 lat Biologii na Uniwersytecie Gdańskim”. Poprzednie edycje tej publikacji zostały wydane na 40- i 45-lecie Wydziału Biologii. Nowa Księga jest Księgą szczególną, podsumowującą półwiecze pracy biologów w ramach Uniwersytetu Gdańskiego i jednocześnie łączy się z jubileuszem powołania całej uczelni.

Publikacja przedstawia historię utworzenia Wydziału Biologii, sylwetki jego założycieli oraz poprzednich Dziekanów, historię i profil badawczy każdej z Jednostek, biogramy wszystkich pracowników i wiele innych. Księgę uzupełniają wybrane, archiwalne fotografie. Prócz tego tom zawiera pewne niespodzianki, których nie było w poprzednich edycjach. Redaktorem Księgi jest dr hab. Andrzej Borman, prof. em. UG, zaś projekt graficzny i skład opracowała mgr Anna Król, autorka projektu dwóch poprzednich Ksiąg Pamiątkowych.

Księga została wydrukowana w ograniczonej ilości egzemplarzy i w chwili obecnej dostępna jest w wersji PDF

Załącznik Rozmiar
50 lat Biologii na Uniwersytecie Gdańskim 23.09 MB

Data publikacji: czwartek, 25. luty 2021 - 10:58; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 25. luty 2021 - 10:58; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz