Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia | Wydział Biologii

Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia

Zakres kompetencji i odpowiedzialności Prodziekana ds. Studenckich i Kształcenia

Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia inicjuje, nadzoruje i koordynuje działania dotyczące procesu kształcenia na Wydziale oraz spraw socjalno-bytowych i dyscyplinarnych studentów. W szczególności:

1. Nadzoruje przebieg procesu kształcenia na studiach I i II stopnia:

• koordynuje działania związane z tworzeniem i realizacją programów studiów oraz zapewnienie prawidłowej organizacji toku studiów,

• nadzoruje nad prawidłową realizacją systemu kształcenia w obrębie Polskich Ram Kwalifikacji,

• bierze udział w pracach Rad Programowych Kierunków realizowanych na Wydziale.

2. Współpracuje z Pełnomocnikiem ds. Praktyk Studenckich w zakresie organizowania praktyk w przedsiębiorstwach oraz w szkołach.

3. Określa terminy składania wniosków przez studentów oraz tryb ich rozpatrywania,

4. Nadzoruje publikowanie informacji internetowych o planach i programach studiów.

5. Kontroluje i  nadzoruje funkcjonowanie dziekanatu i przydzielonych pracowników w obsłudze studiów I i II stopnia.

6. Sprawuje opiekę nad działalnością samorządu studenckiego i studenckich kół naukowych.

7. Bierze udział w pracach związanych z akredytacją Wydziału w zakresie prowadzonego kształcenia.

8. Nadzoruje coroczne sprawozdania z wyników ankietowania i przebiegu rekrutacji.

9. Podejmuje decyzje w sprawach studenckich, wynikających z Regulaminu Studiów UG.

10. Bierze udział w pracach Senackiej Komisji ds. Kształcenia.

poniedziałek, 12 marca 2018 roku, 8:53