edukacja
Wyjazdy na praktyki zagraniczne w ramach nowego programu Erasmus+
W nowym programie Erasmus+, podobnie jak w starszej wersji, istnieje możliwość odbycia dwu- lub trzymiesięcznej praktyki zagranicznej przez studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich.
Nowością w programie Erasmus+ jest jest możliwość wyjazdu tegorocznych absolwentów. Wyjazd absolwenta musi się odbyć (rozpocząć i zakończyć) w ciągu jednego roku od ukończenia studiów.
Projekt "Gdańsk leży nad Bałtykiem - wszyscy odpowiadamy za stan jego wód"
Zarząd Okręgu Gdańskiego Ligi Ochrony Przyrody zaprasza do uczestnictwa w adresowanym do osób pełnoletnich projekcie "Gdańsk leży nad Bałtykiem - wszyscy odpowiadamy za stan jego wód".
W ramach projektu odbędą się dwa seminaria (17 czerwca i 10 września br.) oraz dwa zajęcia terenowe (14 czerwca i 13 września br.). Liczba miejsc na zajęcia terenowe jest ograniczona - wymagana wcześniejsza rezerwacja.
Nasze jezioro - nasza sprawa
Wydział Biologii UG został zaproszony do udziału w projekcie pt. "Nasze jezioro - nasza sprawa" realizowanym przez Gimnazjum w Miechucinie, dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
W ramach projektu, uczniowie klasy II gimnazjum uczestniczyli w dniu 30 kwietnia br. w zajęciach prowadzonych przez pracowników Katedr: Ekologii Roślin oraz Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii.
Przychylmy pszczołom nieba
Dotacja Urzędu Marszałkowskiego na realizację programu "Blaski i cienie funkcjonowania mózgu"
Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie edukacji w 2014 roku.
Miło nam poinformować, że decyzją Komisji Konkursowej zostało przyznane dofinansowanie na realizację programu edukacyjno-prozdrowotnego pt. "Blaski i cienie funkcjonowania mózgu - podstawy teoretyczne". Celem programu jest wspieranie edukacji uczniów w zakresie neurobiologii i neurofizjologii, rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień biologicznych oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych i prospołecznych.
Przyroda jest w mieście! Odkryj ją razem z nami...
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Partnerzy serdecznie zapraszają do udziału w akcji plenerowej „Bioróżnorodność – poznaj by zachować!”
23-24 maja 2014 r.
Gdańsk, Sopot, Gdynia i Wejherowo
Przyroda jest w mieście!
Odkryj ją razem z nami…
Organizatorzy zapraszają na warsztaty, grę miejską oraz wspólne piknikowanie!
Więcej informacji
www.ciee-gda.pl
Międzynarodowe Dni Ptaków Wędrownych
Fundacja Akcja Bałtycka oraz Stacja Badania Wędrówek Ptaków Wydziału Biologii UG serdecznie zapraszają na Międzynarodowe Dni Ptaków Wędrownych - święto skrzydlatej braci.
W dniach 10 i 11 maja br., na plaży w Kuźnicy, wejście nr 29 - obóz ornitologiczny Akcji Bałtyckiej - na gości czekają atrakcyjne pokazy, warsztaty, konkursy i wycieczki:
"Drzewko za Oponę"
"Coaching Kariery" - szkolenie dla studentów Wydziału Biologii
Biuro Karier zaprasza studentów Wydziału Biologii UG na szkolenie: "Coaching Kariery". Ma ono na celu zwrócenie uwagi na posiadane przez każdego z nas zasoby i zdolności, które będą kluczowe na późniejszej ścieżce zawodowej.
To 4 godziny pełne inspiracji, energii i kreatywności. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową.
Szkolenie odbędzie się na Wydziale Biologii UG, w sali B/301, w dniu 03 kwietnia (godz. 12.00-16.00) oraz 04 kwietnia (godz. 11.00-16.00). SĄ TO DWA OSOBNE TERMINY. UWAGA DO WYBORU 1 z 2 TERMINÓW!!
